Samochody poleasingowe Idea Leasing (VB Leasing)

Po przejęciu VB Leasing przez Idea Leasing powstała firma, która ma szansę stać się tak szybko rozwijającym przedsiębiorstwem leasingowym jak siostrzany Getin Leasing. Oczywiście im większa sprzedaż nowych leasingów tym częściej zdarzać się będą tzw. samochody poleasingowe. Już dziś na aukcji połączonych firm znajdziemy ponad 120 samochodów, a do tego dochodzą jeszcze przyczepy i naczepy oraz maszyny i urządzenia.

Dlatego jeśli szukamy czegoś trochę tańszego niż samochód z salonu warto zajrzeć na stronę z aukcjami poleasingowymi Idea. Jeśli chcemy dobrze kupić samochód czy np. maszynę  na takiej aukcji pamiętajmy o kilku ważnych zasadach. Jedną z nich może być sztuka czytania wycen, którą posiada każdy wystawiony pojazd. Polecamy zapoznać się z naszym poradnikiem w tym zakresie – JAK KUPIĆ SAMOCHODY POLEASINGOWE.
Jeśli chodzi o samochody poleasingowe Idea Leasing (czyli też dawniej VB leasing) dodam tylko kilka ważnych szczegółów.
Jeśli bierzemy pod uwagę zakup samochodu z tej aukcji warto się przygotować do licytacji. Po pierwsze zarejestrujmy się. Nie jest to w pełni automatyczny. Po wpisaniu swoich i firmy danych potwierdzamy ten fakt mailem. Tu jednak pojawić się musi weryfikacja ze strony pracownika Idea Leasing. Dlatego może to trwać nawet 1-2 dni. Nie czekajmy więc na aukcję, bo możemy nie zdążyć. Ponieważ net4car jest przedstawicielem Idea Leasing i specjalizujemy się min. w finansowaniu samochodów poleasingowych chętnie pomożemy jeśli zostanie nam zlecone finansowanie auta z aukcji. No właśnie. Jeśli dysponujemy gotówką potrzebną na zapłacenie za wylicytowany samochód nie powinno być problemu.

Pamiętajmy jednak, że po wygranej aukcji musimy ze ten samochód niezwłocznie zapłacić. W przypadku braku wpłaty Idea może anulować naszą ofertę i jednocześnie zablokować nam konto. Warto więc mieć alternatywę w postaci promesy leasingowej lub kredytowej na taki samochód. W net4car możemy to załatwić bezpłatnie i szybko. Najprościej jeśli promesę wydamy w Idea Leasing. Dzięki temu zaraz po wygranej aukcji możemy podpisać umowę. To dlatego, że w przypadku używanych samochodów, a takimi są poleasingowe każdy inny leasing będzie chciał wycenić auto. Z oczywistych powodów nie będzie to potrzebne w Idei :-).  Dzięki temu, że nasza siedziba to także adres placu poleasingowego (ul. Opolska 188), a Wrocław to siedziba Idea Leasing załatwimy też najszybciej rejestrację, ubezpieczenie i wydanie auta. Czyli pomijając zakup gotówkowy nie ma prostszej i szybszej metody na sfinansowanie niż nasza oferta.
No dobrze. Zarejestrowaliśmy się samodzielnie lub przy współpracy z net4car. Co dalej. Czekamy na nasz samochód, czyli taki który będzie nam odpowiadał. Choć nowe oferty pojawiają się praktycznie codziennie nie ma potrzeby codziennie zaglądać. Każda aukcja trwa 5 dni. Dzięki temu wystarczy zerkać na aukcję raz na 3 dni.  Tu też ważna uwaga. Licytacja zazwyczaj odbywa się tuż przed zakończeniem aukcji. Czyli jeśli chcemy wylicytować nastawmy się na pilnowanie końcówki aukcji i zadbajmy by nie padł nam internet lub nie rozładował się laptop :-).
Na co jeszcze warto zwrócić uwagę w zakupie samochodu poleasingowego z Idei? Min na to, że ponieważ oferta skierowana jest tylko do firm ceny są cenami netto. Oczywiście nie wyklucza to zakupu samochodu przez osobę indywidualną. Jednak warto w takim przypadku skorzystać z pomocy firmy, która będzie nas reprezentować np. net4car.
Zauważmy też,  że aukcje są tzw. prowizją. Oznacza to, że oprócz ceny zakupu zapłacić musimy zazwyczaj 2 % wartości wylicytowanego przedmiotu.

Czy coś więcej o połączonych aukcjach Idei i VB Leasing. Może warto wspomnieć, że VB Leasing już od dłuższego czasu specjalizował się w leasingu pojazdów ciężkiego transportu i dzięki temu znajdziemy tam wiele ciągników siodłowych. Także w sprzęcie rolniczym VB Leasing ma znaczącą pozycję na polskim rynku leasingowy. Znajdziemy na aukcjach maszyny różnej kategorii. Od kombajnu za kilkaset tysięcy, po np. poidło za 10 tys. zł Idea Leasing przed połączeniem specjalizowała się w małych samochodach. Czyli na dziś. Na aukcjach znajdziemy od  skutera po kombajn czy linię technologiczną. Po prostu wszystko co dziś w Polsce się leasinguje.

Podsumowując. Aukcje Idei Leasing powinny zainteresować każdego kto chce kupić jakikolwiek sprzęt poleasingowy. Wybór już jest duży, aukcje przejrzyste, a możliwość sfinansowania tych przedmiotów poprzez leasing np. w net4car to naprawdę dobra oferta.  Zapraszamy do naszego biura i na plac poleasingowy Idea Leasing. Adres ten sam: ul. Opolska 188, Wrocław.

Zespół Net4car

 

W artykule wykorzystano zdjęcia z aukcji Idea Leaisng  z dnia 17.05.2015. (www.aukcje.idealeasing.pl)

Dla dociekliwych link do REGULAMINU AUKCJI SPRZĘTYU POLEASINGOWEGO IDEA LEASING.