Dostępne samochody z kratką? Styczeń – luty 2014

Choć wiele szumu jest wokół samochodów „z kraktą”, czyli z homologacją N1 to niestety ich dostępność w salonach jest znikoma. Importerzy nie spodziewali się, aż takiego zainteresowania tymi samochodami i dlatego w większości marek możemy zapomnieć już o kupnie samochodu ciężarowo-osobowego.

Czy warto więc jeszcze szukać? Jeśli ne mamy sprecyzowanancyh wymagań co do marki czy silnika możemy spróbować. Co nieco dostępne jest w salonach Forda i Opla. Może uda kupić nam się ostatnie sztuki Hyundaia i30, ale tylko w dieslu za około 72 tys. zł brutto. Z wyższej półki chyba tylko Volvo dysponuje pojedyńczymi XC60. Trzeba pochwalić tą markę, ze pierwsza zaryzykowała z reklamą „szkockiej kraty” i przygotowała samochody. „Zganić” można innych importerów. Ciągle reklamujaca się Toyota od dawna nie ma nic dostępnego z homologacją ciężarową.

Ciekawostką jest tu Citroen. Długo czekali, ale np. w ten weekend (24-26 styczeń) możemy w czasie dni otwartych zamówić 5 osobowe Berlingo i C5 kombi z homologacja ciężarową. Samochody jadą do nas z Francji więc trafią do klientów w ostatniej chwili, w drugiej połowie lutego.

Co ciekawe różnie bywa z tą dostepnością w różnych miejscach w kraju. Dlatego proponujemy inne rozwiązanie. Jeśli tylko złożą Państwo wniosek na leasing lub kredyt takiego samochodu. Uzyskają akceptację to postaramy się znaleźć samochód najbardziej odpowiadający potrzebom Państwa firmy. W ten sposób już przy 1% wpłaty można zaoszczędzić 23% VAT.

Marcin Szymański