Instrukcja dla klienta – Kredyt samochodowy

Wstęp.

Realizacja procedury kredytowej z net4car.pl została opracowana tak aby przebiegała sprawnie i szybko. W większości możemy ja zrealizować on line z klientem, korzystając z dostępnych na naszej stronie www narzędzi (kalkulator, wniosek, zapytanie). Nasz sposób działania jest nowatorski i może wzbudzać wątpliwości czy aby wszystko jest takie proste i procedura wypełnienia wymogi banku. Dlatego też powstała niniejsza instrukcja. Chcemy w pełny i przejrzysty sposób pokazać jak będzie wygadał cały proces.

Jeszcze krótko dlaczego warto:

  • Współpracując z największymi samochodowymi bankami w Polsce dobieramy finansowanie najtańsze i najbardziej dopasowane do potrzeb klienta;
  • Nasza oferta dostępna jest dla Państwa 24h/dobę (serwis www), a doradcy od 9-21.
  • Najszybciej przekażemy Państwu wstępną weryfikację kredytową, a promesę już od 1 h.
  • Działamy w internecie, więc i cena oferty jest też „internetowa”
  • Umowy podpisujemy w całym kraju poprzez zewnętrzną sieć Agentów i swoich Przedstawicieli

Krok 1 – Wniosek kredytowy.

Już nasz kalkulator kredytowy przedstawiony na stronie www da Państwu obraz jak tania i interesująca jest nasza oferta. Kontakt z nami mogą rozpocząć Państwo poprzez:

Chcąc sprawnie i szybko złożyć wniosek kredytowy warto przygotować potrzebne dane. Pełny ich spis jest w załączniku nr 1 niniejszej instrukcji. Korzystając z niego prosimy wybrać odpowiadający Państwa sytuacji sposób osiągania dochodów. Warto tu zaznaczyć, że net4car ma dla Państwa oferty umożliwiające łączenie dochodów z różnych źródeł i wielu kredytobiorców. Mamy procedury umożliwiające pozytywną weryfikację dochodów w przypadku kontynuacji zatrudniania po zmianie pracy.
Mając przygotowane powyższe dane mogą je Państwo przekazać w sposób uzgodniony z Doradcą net4car, ale też samodzielnie wypełniając wniosek kredytowy on line: Wniosek kredytowy on line
Zgodnie z tym co napisaliśmy wcześniej już nawet po godzinie możemy mieć dla Państwa promesę kredytową. Ze względu na szybkość przekazujemy ją zazwyczaj telefonicznie. Tu także zaczyna się kolejny etap realizacji kredytu:

Krok 2 – Podpisanie umowy kredytowej.

Mając już promesę kredytową możemy podpisać z Państwem umowę kredytową. Jeśli nie zostało podane to na etapie wniosku kredytowego będziemy potrzebowali dane uzupełniające opisane w Załączniku Nr 2a niniejszej instrukcji. Po ich uzupełnieniu w kilkanaście minut przygotowujemy dla Państwa umowę kredytową.
Samo podpisanie umowy kredytowej następuje w miejscu i czasie uzgodnionym przez Państwa z Doradcą net4car. Dysponujemy rozbudowaną siecią autoryzowanych przedstawicieli, którzy w naszym imieniu te umowy podpisują. Dla Państwa komfortu umowy są zazwyczaj podpisywane w biurach Przedstawicieli – istnieje wówczas możliwość skserowania dokumentów. W szczególnych przypadkach umowy po wcześniejszym uzgodnieniu podpisujemy w Wydziale Komunikacji odpowiadającym miejscu rejestracji samochodu. Jakie dokumenty wymagamy do podpisania umowy przedstawiliśmy w Załączniku Nr 2 b instrukcji.
Po podpisaniu umowy, aby dopełnić procedurę wymagane jest przerejestrowanie samochodu, czyli przechodzimy do uruchomienia umowy kredytowej.

Krok 3 – Uruchomienie kredytu.

Przy przerejestrowaniu samochodu musimy zadbać o to aby został wpisany do dowodu rejestracyjnego, jako współwłaściciel bank finansujący zakup samochodu (nie dotyczy tzw. przewłaszczenia warunkowego samochodów nowych). Wydział komunikacji dokonuje tego na podstawie umowy przewłaszczenia, którą otrzymali Państwo przy podpisywaniu umowy kredytowej. Prosimy dopilnować tego zapisu w dowodzie samochodu. Po przerejestrowaniu należy samochód ubezpieczyć rozróżniamy tu trzy możliwości. W każdym z poniższych przypadków pamiętajmy, że jeśli bank jest współwłaścicielem samochodu polisa powinna to uwzględniać.

  • brak cesji AC – samochód ma tylko OC: wówczas musimy tylko przepisać polisę którą samochód już zapewne posiada. Jeśli jest to pierwsza rejestracja w kraju wówczas wykupujemy i opłacamy polisę.
  • cesja z polisy AC – ubezpieczenie realizowane przez net4car. W takim przypadku przekazujemy net4car informację o przerejestrowaniu samochodu. Net4car wystawia wniosek ubezpieczeniowy, który podpiszą Państwo u Przedstawiciela.
  • Cesja z polisy AC – ubezpieczenia załatwiane przez Kredytobiorcę. Należy pamiętać aby Agent Ubezpieczeniowy wpisał cesję na polisą. Polisa zgodnie z obowiązującym prawem,a by była ważna musi zostać opłacona (przynajmniej pierwsza rata) i musimy mieć to udokumentowane.

Czyli po przerejestrowaniu samochodu spotykamy się raz jeszcze z Przedstawicielem net4car. Przedstawiamy dowód rejestracyjny ze współwłasnością banku oraz polisę wg wariantu podanego powyżej. Zostawiamy Przedstawicielowi oryginał umowy przewłaszczenia.
Jeśli wszystkie dokumenty są kompletne tego samego dnia lub najpóźniej przed południem dnia następnego kredyt jest uruchomiony.
Zapraszamy do skorzystania z naszych usług
Zespół net4car